Tisková zpráva: Volt slaví 6. narozeniny s více než 125 zvolenými zástupci napříč Evropou

Tisková zpráva: Volt slaví 6. narozeniny s více než 125 zvolenými zástupci napříč Evropou

29. 3. 2023 19:04:32 UTC
Politická strana Volt dnes slaví šesté výročí svého založení.  Za uplynulých šest let se Volt rozrostl v panevropské hnutí s  více než 27 000 členy v
ilustracni

Volt slaví 6. narozeniny s více než 125 zvolenými zástupci napříč Evropou

  • Volt byl založen 29. března 2017 v reakci na oznámení Spojeného království, že má v úmyslu opustit Evropskou unii.
  • V současné době má Volt více než 27 000 členů a přes 125 zvolených zástupců napříč Evropou.
  • V České republice byl Volt registrován jako politická strana 29. června 2022.

Praha 29. března 2023 - Politická strana Volt dnes slaví šesté výročí svého založení.  Za uplynulých šest let se Volt rozrostl v panevropské hnutí s  více než 27 000 členy v 31 zemích, které má na kontě přes 125 zvolených zástupců, kteří neúnavně pracují na budování spravedlivějšího a udržitelnějšího evropského společenství. Miliony evropských voličů svým hlasem projevili souhlas s vizí a prioritami Voltu .

Europoslanec Voltu Damian Boeselager a jeho tým v posledních 3,5 letech významně ovlivnili evropský trh s daty a sehráli podstatnou roli v reformování voleb v EU. Boeselager je rovněž mluvčím a hlavním vyjednavačem největšího rozpočtového programu v historii EU, který pomáhá Evropské unii vyrovnat se s následky pandemie Covidu-19, zasadil se o vytvoření mechanismu, kteří přivádí do Evropy talentované pracovníky z celého světa a dlouhodobě podporuje občanskou participaci a zájem mladých lidí o evropskou politiku. Více si můžete přečíst v aktuální zprávě o jeho aktivitách zde. 

V italské Isernii zástupci Voltu zajistili psychoterapii zdrama pro středoškolské studenty. V německém Siegenu městská rada schválila návrh Voltu, který odstranil restriktivní pravidla pro podobu plavek, která omezovala pouze ženy. V Holandsku náš poslanecký klub v Parlamentu zajistil 100 milionů eur na školní obědy zdarma pro žáky v hmotné nouzi. V desítkách evropských měst jsme se účastnili a organizovali manifestace na podporu Ukrajiny u příležitosti výročí invaze. To je pouze několik příkladů aktivit Voltu v 31 evropských zemích. 

Naše práce, která překračuje hranice národních států vychází z přesvědčení, že celou řadu problémů současné Evropy nelze řešit pouze na národní nebo lokální úrovni. Ať už je to klimatická krize, kyberbezpečnost a výzvy spojené s nastupujícími technologiemi nebo biologická bezpečnost a ochrana zdraví, jedná se o výzvy, kterým můžeme úspěšně čelit jedině cestou kolektivní přeshraniční spolupráce, což je základem fungování panevropské politické strany Volt.

“Teď víc než kdy dřív,  v souvislosti s válkou, ekonomickými problémy, následky globální změny klimatu a nástupem autoritářských vlád i v Evropě, se ukazuje, že potřebujeme silnou a sjednocenou Evropskou unii. S blížícími se volbami do Evropského parlamenu pracujeme ještě usilovněji na vytvoření demokratičtější, udržitelné a spravedlivé Evropské unie. Proto teď vytváříme společný evropský volební program, na kterém se podílejí lidé s nejrůznějšími zkušenostmi a expertízou, ze všech pater evropské společnosti. Pouze tak dokážeme reflektovat nejpalčivější problémy a najít efektivní řešení,” říká spolupředsedkyně Voltu Europa Francesca Romana D'Antuono

“Následující rok pro nás bude zatím největší výzvou, v podobě voleb do Evropského parlamentu. Volt Česko již v tuto chvíli začíná stavět listinu kandidátů a kandidátek, kteří budou zastupovat progresivní postoje Voltu. Mezi ně patří například jednoznačná podpora manželství pro všechny, co nejrychlejší přijetí eura a podpora přechodu na udržitelnou uhlíkově neutrální ekonomiku a dalších závazků vycházejících ze Zelené dohody,” říká Adam Hanka předseda Voltu Česko.