Tisková zpráva: Hnutí SEN 21 a Volt spojují své síly do evropských voleb

Tisková zpráva: Hnutí SEN 21 a Volt spojují své síly do evropských voleb

5. 10. 2023 9:00:00 UTC
Hnutí SEN 21 a Volt Česko půjdou do nadcházejících evropských voleb jako partneři.
podpis koalice

Praha 5. října 2023 - Hnutí SEN 21 a Volt Česko půjdou do nadcházejících evropských voleb jako koaliční partneři. 

V Česku jsou v současnosti všechny demokratické síly ve vládě. Sněmovní opozice je jen extremistická či populistická. SEN 21 je už šest let součástí Senátu. Nově vede i některé radnice. A chce víc. Minimálně pro evropské volby jsme vzali do party Volt a společně chceme nabídnout demokratickou, liberální a důrazně proevropskou alternativu ke kandidátkám vládních stran“ vysvětluje spojení obou subjektů předseda a zakladatel hnutí SEN 21 Václav Láska. 

V koalici SEN 21 a Voltu Česko se spojuje celoevropské nadšení a energie s prověřenou legislativní zkušeností. Jsem rád, že jsme našli partnera, se kterým se plně shodujeme v programových prioritách a hodnotách. Naše spolupráce přinese do české politiky skutečně evropský hlas. Čeká nás spousta práce a bude to náročné, ale věřím, že právě společně dosáhneme úspěchu“ dodává ke spolupráci Adam Hanka, předseda Voltu Česko. 

Hlavními tématy  této koalice do evropských voleb budou například podpora společné evropské obrany a armády, boj proti korupci, daňovým únikům a praní špinavých peněz, regionální rozvoj, budoucnost vzdělávání, stejná kvalita zboží a služeb v celé EU nebo otázka rovnosti pohlaví a rovnoprávnosti LGBTQ+ osob či téma životního prostředí, s důrazem na řešení klimatické krize. 

To vše je podpořeno kandidátkami a kandidáty, kteří jsou na tato témata odborníky a budou tak moci poskytnout nejen své názory a analýzy, ale v případě svého zvolení také v daných oblastech pracovat naplno pro Českou republiku. 

SEN 21 je členem Evropské demokratické strany a její kandidáti tak v případě svého zvolení zamíří do frakce evropských liberálů Renew Europe. Celoevropská strana Volt má v současné době 2 europoslance, Damiana Boeselagera, který je členem frakce Zelení/ESA a Sophie in ‘t Veld, která se letos připojila k Voltu je členkou frakce Renew Europe.