Tisková zpráva: Panevropská strana Volt zbarvila Prahu na fialovo

Tisková zpráva: Panevropská strana Volt zbarvila Prahu na fialovo

11. 10. 2022 16:26:46 UTC
Panevropská strana Volt zbarvila Prahu na fialovo.
public action - GA 2022 Prague

Tisková zpráva: panevropská strana Volt zbarvila Prahu na fialovo

10. října 2022, Praha – 8. října ve večerních hodinách v Praze pořádala panevropská politická strana Volt (aktivní ve 31 evropských zemích) ve spolupráci s Pulsem Evropy pochod Prahou s názvem Řešením krize je Evropa! s více než 1100 účastníky. Jednalo se o největší eurofederalistickou demonstraci v českých dějinách.

Pochod pro Evropu s názvem Řešením krize je Evropa! se zúčastnilo více než 1100 lidí, včetně zástupců z Pulse of Europe a spolku Kaputin. V rámci demonstrace vystoupilo několik řečníků – zástupci Volt Česko (organizátorka celé akce Daniela Dolejší a předseda strany Adam Hanka), aktivista Adam Trunečka ze spolku Pulse of Europe,  prezidentka Volt Europa Francesca Romana D'Antuono a europoslanec za stranu Volt Damian Boeselager. Hlavním řečníkem byl Mykhaylo Pobigay, předseda hnutí Volt Ukrajina, který zdůraznil důležitost jednotné Evropy vůči vnějším hrozbám.

Celou akcí se prolínala témata související se současnou ekonomickou a energetickou krizí, válkou na Ukrajině, silnější evropskou integrací a také otázka práva veta.

Fotodokumentace pochodu: https://drive.google.com/drive/folders/1-9aUppThBTOAeB-bQGTiKE1bY38sFCNq

“Prosazujeme větší spolupráci v rámci Evropy, na současné krize žádná země nestačí sama. Evropa se musí nadále integrovat a federalizovat, aby obstála v globální konkurenci, aby dokázala bojovat jak proti klimatické krizi, tak aby dokázala zajistit společnou obranu proti ruskému agresorovi, prosadila další sankce a dokázala přijímat další společná opatření, například zastropování cen plynu z Ruska,” uvedl předseda Voltu, Česko Adam Hanka.

“Soucítíme s lidmi, kteří se kvůli vysoké ceně energií dostávají na hranici chudoby, musíme je podpořit. Je však třeba si uvědomit, že pouze celoevropské řešení má v této podpoře šanci na úspěch,” zdůraznila spolupředsedkyně Volt Europa, Francesca Romana D'Antuono.

Pochod se konal v návaznosti na předchozí demonstrace jako vyjádření přesvědčení, že odstředivé tendence v současné krizi úspěch nepřinesou, a to při příležitosti Výročního shromáždění panevropské strany Volt v Kongresovém centru v Praze. Na tomto shromáždění se sešlo 800 členů Voltu z celé Evropy. Hlavním tématem Výročního shromáždění byly nadcházející volby do Evropského parlamentu v roce 2024. S Evropou na historické křižovatce je Volt odhodlán hrát po volbách v Evropském parlamentu významnou roli.

Volt má jednoho europoslance Damiana Boeselagera, městské a regionální  zastupitele v evropských zemích (DE, IT, BG) a poslance v nizozemském a bulharském parlamentu. Na demonstraci Boeselager hovořil zejména o své nedávné cestě na Ukrajinu a o tom, že Ukrajinci jsou v tuto chvíli štítem Evropy. “Nesmíme přestat Ukrajinu podporovat. Evropa se na začátku války semkla, tím získala další společný geopolitický směr. Je třeba, abychom Ukrajině i nadále posílali zbraně a abychom se zároveň začali připravovat na poválečnou obnovu Ukrajiny.”

Boeselager dále přiblížil plány Voltu do budoucna: “Ve volbách do EP v roce 2024 chceme získat 25 křesel ze 7 zemí. Tak budeme moci ustavit samostatnou frakci. Pak můžeme měnit budoucnost Evropské unie, představil Damian Boeselager.

Volt Europa vznikl v březnu 2017 v reakci na Brexit. Tvoří progresivní prozápadní alternativu ke stávajícím stranám. Je první celoevropskou stranou v historii. Priority Voltu jsou podpora moderního vzdělávání, boj proti klimatickým změnám,  podpora občanské společnosti, rovná práva pro všechny, více žen v politice a zavedení Eura v ČR.

Další informace o naší politice naleznete pod těmito odkazy: