Tisková zpráva: Celoevropská strana Volt zahajuje činnost v ČR

Tisková zpráva: Celoevropská strana Volt zahajuje činnost v ČR

28. 7. 2022 20:16:26 UTC
Dne 26. 7. 2022 se představila strana Volt, která prosazuje eurofederalismus. Chystá se na volby do Zastupitelstva Prahy a do Evropského parlamentu.
Tania

26. července 2022, Praha - Dne 26. července 2022 se představila politická strana Volt (aktivní ve 31 evropských zemích), která prosazuje eurofederalismus.
Chystá se na volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy a na volby do Evropského parlamentu.
Program k volbám do Evropského parlamentu v roce 2024 připraví Valné shromáždění Voltu Europa, které letos bude hostit Praha 8. - 9. října.

Volt Europa vznikl v březnu 2017 v reakci na Brexit. Tvoří progresivní prozápadní alternativu ke stávajícím stranám. Je první celoevropskou stranou v historii. 

Priority Voltu jsou podpora moderního vzdělávání, boj proti klimatickým změnám,  podpora občanské společnosti, rovná práva pro všechny, více žen v politice, zavedení Eura v ČR a eurofederalismus. 

“Evropské výzvy vyžadují evropská řešení a národní strany narážejí na své limity. Proto jsme založili Volt, stranu pro celou Evropu. Chceme prosazovat celoevropská řešení a zaměřit se na budování užší spolupráce v Evropě,” přibližuje předseda Voltu Česko Adam Hanka.

Volt předkládá výzvy, které je třeba řešit v Evropě jako celku a v každé evropské zemi, včetně Česka.

  • První tři výzvy se týkají státu - veřejné správy, ekonomiky a sociálního systému.
  • Další dvě se zaměřují na zásadní otázky naší doby - udržitelnou globální rovnováhu a fungování demokracie.
  • Výzva +1 reprezentuje nutnost reformy a posílení Evropské unie.

Volt má jednoho europoslance Damian Boeselager, městské a regionální  zastupitele v evropských zemích (DE, IT, BG) a poslance v nizozemském a bulharském parlamentu.

“Volt je progresivní celoevropská strana, která usiluje o vybudování skutečně demokratické a sjednocené Evropy,” vysvětluje spolupředsedkyně Volt Europa Francesca Romana D'Antuono. 

Další informace o naší politice naleznete pod těmito odkazy:

Předseda strany Volt:  https://www.linkedin.com/in/ahanka/