Založení spolku

Založení spolku

11. 4. 2021
Volt Česko založení spolku evropská politika
celoevropska politika v cesku

Celoevropská politika v Česku

Volt Europa je od tohoto týdne oficiálně zastoupen i v Česku.Volt je politická iniciativa, která propojuje a aktivizuje lidi po celé Evropě. Existuje ve 29 zemích Evropy, z toho v 15 jako politická strana. Od

roku 2019 má jednoho europoslance Damian Boeselager, postupně získává místa v městských a regionálních zastupitelstvech v evropských zemích (Volt Deutschland, Volt Italia, Волт България - Volt Bulgaria) a od března tohoto roku má se ziskem 2,4 % i tři poslance v nizozemském parlamentu (Volt Nederland).Proč celoevropská politika? Protože ve 21. století už mnoho výzev nejde řešit jen na národní úrovni.

Věříme tomu, že díky celoevropské politice můžeme z Česka vytvářet modernější zemi a z Evropy propojenější kontinent s větším důrazem na ochranu lidských práv, ekonomický rozvoj, spravedlivou sociální politiku, ochranu klimatu i digitalizaci veřejné správy. Zároveň si uvědomujeme, že Evropská unie je skvělé místo k životu, ale je v ní také mnoho prostoru pro zlepšení.V Česku zatím fungujeme jako zapsaný spolek.

Na podzim do poslanecké sněmovny kandidovat nebudeme a oficiální politickou stranu založíme až po podzimních volbách.

Více o Voltu si můžete přečíst na www.volteuropa.org, na našich sociálních sítích a nebo třeba v New York Times https://nyti.ms/3u7QxcB.