Zahájení činnosti Voltu v Česku

Zahájení činnosti Voltu v Česku

11. 4. 2021 19:30:37 UTC
Založením spolku Volt Česko přišla do ČR evropská politika.

Celoevropská politika v Česku

Volt Europa je od tohoto týdne oficiálně zastoupen i v Česku. Volt je politická iniciativa, která propojuje a aktivizuje lidi po celé Evropě. Existuje ve 29 zemích Evropy, z toho v 15 jako politická strana.

Od roku 2019 má jednoho europoslance Damiana Boeselagera. Postupně získává volené zástupce v městských a regionálních zastupitelstvech v evropských zemích (Volt Deutschland, Volt Italia, Волт България - Volt Bulgaria). A od března tohoto roku má se ziskem 2,4% i tři poslance v nizozemském parlamentu (Volt Nederland).

celoevropska politika v cesku

Proc celoevropská politika? Protože ve 21. století už mnoho výzev nejde řešit jen na národní úrovni.

Díky celoevropské politice můžeme z Česka vytvářet modernější zemi a z Evropy propojenější kontinent s větším důrazem na ochranu lidských práv, ekonomický rozvoj, spravedlivou sociální politiku, ochranu klimatu i digitalizaci veřejné správy. Zároveň si uvědomujeme, že Evropská unie je skvělé místo k životu, ale je v ní také mnoho prostoru pro zlepšení.

V Česku zatím fungujeme jako zapsaný spolek. Na podzim do Poslanecké sněmovny kandidovat nebudeme a oficiální politickou stranu založíme až po podzimních volbách. Více o Voltu si můžete přečíst na www.volteuropa.org, na našich sociálních sítích (Twitter, Facebook, Instagram) a nebo třeba v New York Times a na Denik.cz.