Kdo jsme?

Volt

Evropské výzvy vyžadují evropská řešení. Vnitrostátní strany dosahují svých limitů a populistické sliby ohrožují náš mír. Proto jsme založili Volt, hnutí a stranu pro celou Evropu. Jsme první celoevropskou stranou - přes hranice děláme politiku pro federální Evropu. V 29 zemích vyzýváme občany, aby přehodnotili a formovali politiku na místní, národní a evropské úrovni.

Jsme celoevropští, pragmatičtí a progresivní. Na pozadí sdílených hodnot a cílů klademe odvážné otázky a předkládáme proveditelné návrhy řešení celoevropských stížností.

Naše vize

Naší vizí je demokratičtější a transparentnější Evropa, která za nás přebírá odpovědnost. Proto chceme sjednocenou Evropu se skutečnou evropskou demokracií. Chceme silný Evropský parlament, který může navrhovat zákony a volit evropského předsedu vlády, který se musí zodpovídat našim zástupcům. Chceme skutečnou evropskou vládu, která jedná v zájmu všech Evropanů, aby společně překonaly problémy a využily příležitosti. Evropská politika potřebuje evropské strany a umožňujeme novou evropskou budoucnost. Teď jsi na řadě.

Historie

This image has an empty alt attribute; its file name is jZwKD3PiiRa88D5Xz9YBiJeuaXUbKEjGrHdqfSm4dRfqyLdAhv.jpg

V roce 2016 hlasování o brexitu a rostoucí pravicový populismus v Evropě způsobily, že dva mladí Evropané a jeden mladý Evropan přestali sledovat. Italská Andrea Venzonová, francouzská Colombe Cahen-Salvadorová a Němec Damian Boeselager vytvořili s Voltem přeshraniční politický přístup k Evropě, aby našli nové, pragmatické a progresivní odpovědi na výzvy naší doby.

Pouze o půl roku později, 29. března 2017, kdy Velká Británie požádala o odchod z EU, oficiálně založili Volt; celoevropské hnutí a strana. Volt má nyní tisíce členů ve všech členských státech EU. V Německu byla společnost Volt zaregistrována jako strana dne 3. března 2018 a získala tak všechna související práva a povinnosti.

Volt chce dělat politiku na místní, národní a evropské úrovni. V roce 2019 Volt soutěžil poprvé v různých zemích EU v roce 2019 o  volbách do Evropského parlamentu a vedl přeshraniční volební kampaň se  v evropském volebním programu, ve kterém byl Damian Boeselager zvolen Volt je prvním členem Evropského parlamentu.

Volt se od té doby účastnil řady místních a regionálních voleb v několika evropských zemích, dosud bylo zvoleno 13 delegátů .

Členství

Chceš se k nám přidat? Vždy rádi potkáváme nové lidi, kteří nás chtějí podporovat. Informace o tomto najdete v části „Staňte se členem “!

Sponzorské členství

Jste fanouškem Evropy a stojíte za naší myšlenkou federální Evropy? Stejně jako my jste toho názoru, že je naléhavě čas přehodnotit politiku, ale nemůžete nám z časových důvodů aktivně přispět? Nebo se nechcete spojit přímo s Voltem s členstvím ve straně z jiných důvodů? Pak je naše sponzorské členství tím nejlepším způsobem, jak nás pravidelně podporovat!