Kdo jsme?

Volt

Evropské výzvy vyžadují evropská řešení a národní strany narážejí na své limity. Proto jsme založili Volt, hnutí a stranu pro celou Evropu. Jsme první celoevropská strana. Naši členové a dobrovolníci jsou ve 30 evropských zemích.

Jsme celoevropští, pragmatičtí a progresivní. Na pozadí sdílených hodnot hledáme taková řešení, která budou fungovat pro celou Evropu.

Naše vize pro Evropu

Naší vizí je demokratičtější a transparentnější Evropa, která dokáže převzít svůj díl zodpovědnosti na globální úrovni. Proto chceme sjednocenou Evropu se skutečnou evropskou demokracií. Chceme silný Evropský parlament, který může navrhovat zákony a volit evropského předsedu vlády, který se musí zodpovídat našim voleným zástupcům. Chceme skutečnou evropskou vládu, která jedná v zájmu všech Evropanů. Evropská politika potřebuje evropské strany a Volt takovou evropskou stranu představuje.

Naše vize pro Česko

Společně můžeme z České republiky vytvářet modernější zemi a z Evropy propojenější kontinent, který bude skutečnou ekonomickou mocností, bude mít ty nejvyšší standardy ochrany životního prostředí, kde občané dokážou rozvíjet svůj skutečný potenciál a kde existuje silná občanská společnost, která je základním stavebním kamenem každé demokracie.
Přemýšlíme v celoevropském kontextu, pragmaticky a progresivně. Vycházíme ze sdílených hodnot a cílů, klademe odvážné otázky a předkládáme proveditelné návrhy pro řešení národních i celoevropských problémů.

Historie

This image has an empty alt attribute; its file name is jZwKD3PiiRa88D5Xz9YBiJeuaXUbKEjGrHdqfSm4dRfqyLdAhv.jpg

V roce 2016 hlasování o brexitu a rostoucí pravicový populismus v Evropě způsobily, že se tři mladí Evropané přišli s vizí celoevropského politického hnutí, které by se postavilo populismu a které by posilovalo vizi sjednocené Evropy, která bude skutečnou a fungující demokracií. Ital Andrea Venzon, Francouzska Colombe Cahen-Salvador a Němec Damian Boeselager tak s Voltem odstartovali Voltem přeshraniční politický přístup k Evropě, aby našli nové, pragmatické a progresivní odpovědi na výzvy naší doby.

Pouze o půl roku později, 29. března 2017, kdy Velká Británie požádala o odchod z EU, oficiálně založili Volt jako celoevropské politické hnutí. Volt má nyní tisíce členů ve všech členských státech EU a již 14 založených politických stran. V Česku funguje Volt jako spolek a politickou stranu budeme v dohledné době zakládat také.

V roce 2019 se Volt poprvé účastnil voleb do Evropského parlamentu, vedl přeshraniční volební kampaň a získal místo jednoho poslance, zvolen byl Damian Boeselager.

Volt se od té doby účastnil řady místních a regionálních voleb v několika evropských zemích, dosud bylo zvoleno 36 delgátů v Německu, Itálii a v Bulharsku.

Členství

Volt má silnou vizi a nabízí něco jiného než běžné politické strany - jinou mezinárodní stranu v Česku nenajdeš. Chceš se k nám přidat? Zaregistruj se tady: https://volt.team/join