Přidejte se ke Voltu

Myslíte si, že změna je možná jen tehdy, když budete dělat politiku? Máte také pocit, že vás nezastupují stávající politické strany?

Nechcete se postavit na vedlejší kolej a místo toho jednat proti populismu? Proti změně klimatu? Připojte se k hnutí podobně smýšlejících dobrovolníků! Na této stránce naleznete všechny informace o tom, co to znamená připojit se k Voltu.

Jaké typy členství existují?

V současné době rozlišujeme

Aktivní členové

  • Plná hlasovací práva - místní, regionální, národní a evropská.
  • Právo volit ve Voltu v Česku i ve Voltu v Evropě - aktivní (může hlasovat) a pasivní (může se ucházet o funkce a být volen).
  • Členský poplatek (přibližná hodnota) cca 1% z čistého příjmu. Podrobnosti najdete níže
  • Doporučeno pro ty, kteří se chtějí intenzivně účastnit Voltu a kteří mají také trochu času na párty a akce.

Dobrovolníci (dobrovolní členové)

  • Podporujte Volta, ale nejste členy strany.
  • Žádné aktivní ani pasivní volební právo ve Voltu.
  • Žádný členský poplatek.
  • Pro ty, kteří by chtěli podporovat naše aktivity a aktivně pomáhat, ale kteří se (zatím) nechtějí stát členy strany.

Existuje také trvalé členství pro všechny, kteří nás chtějí finančně podporovat, ale nemají čas nebo nechtějí být vázáni na členství ve straně.

Kolik stojí aktivní členství?

Členský poplatek jako aktivního člena je 1% z čistého příjmu jako průvodce, nejméně však 120 EUR ročně. Pro lidi s nízkým příjmem je příspěvek nejméně 24 EUR ročně. U školáků, studentů, důchodců, nezaměstnaných nebo lidí bez příjmu je to nejméně 12 EUR ročně. Více podrobností o našich členských příspěvcích najdete v § 3 našich  finančních předpisů .

Jak funguje proces členství?

Pokud kliknete na tlačítko „Přidat se k Voltu“ ve spodní části této stránky, budete přesměrováni na náš web s žádostí o členství. Zde zadejte svou e-mailovou adresu, vyberte typ členství a vyplňte dotazník. Poté (prosím, dejte nám pár dní) vás bude kontaktovat člen Voltu na krátký úvodní rozhovor - vaše šance klást otázky o Voltu a příležitost pro nás zjistit, které týmy v naší síti by vás mohli zajímat. Poté budete mít přístup do našeho online pracovního prostoru, e-mailovou adresu Volt a můžete ihned začít. Dobrovolník, který vás představil, vám samozřejmě také pomůže s orientací na začátku.

Zde se můžete na proces blíže podívat jako na diagram:

Existují nějaké povinnosti a kolik času jim musím věnovat?

Všichni jsme dobrovolníci - není tedy nutné investovat fixní počet hodin, pokud nepožádáte o oficiální pozici na národní nebo evropské úrovni. Obecně jsme rádi, že v rámci Voltu najdete své zájmy a můžete nám přispět svým vlastním způsobem.

Máte-li jakékoli další dotazy týkající se členství nebo společnosti Volt obecně, zašlete nám e-mail na adresu  info@voltczechia.org.